Sadržaj:

Najbolja verzija Jorgea Lorenza sa Ducatijem vodi 11 krugova u Austriji, "bila je to najbolja trka"

Anonim

Prošlo je mnogo vremena otkako smo vidjeli tako tesnu trku od početka do cilja MotoGP i ovog vikenda Velika nagrada Austrije Utažio je našu žeđ za prsa u prsa između vozača osvojivši prvo mjesto na podijumu u trci. Pobjeda je konačno pripala Andrei Doviziozu, ali je u ranoj fazi trke to bio njegov saigrač Jorge Lorenzo onaj koji je zauzeo prvu poziciju.

Španac je sa svojim startovao sa treće pozicije na startnoj mreži Ducati GP17 i poveo je vrlo brzo nakon što je pretekao Andreu Doviziosa i Marca Márqueza, od tog trenutka je počeo da vuče kako bi pokušao da se distancira, ali malo po malo njegova prednost je razvodnjena.

Morao sam smanjiti snagu

Jorge Lorenzo Motogp 2017 Austrija 3

Veliki odlazak Jorge Lorenzo To mu je omogućilo da vodi trku u prvih 11 krugova sve dok Andrea Dovizioso prvi i Honda Honda Marca Marqueza i Danija Pedrose kasnije nisu ga pretekli. Konačno je završio na četvrtom mjestu, zaradivši za njega neke neprocjenjive poene u svojoj prvoj godini u Ducatiju.

Za Jorgea je možda ovo najbolja trka To je učinio od početka sezone, "završili smo bliže nego ikada pobjedniku, šest sekundi daleko, bili smo u prvom redu i vodili smo više krugova nego ikada." Španac ostavlja Spielberga sretan nakon što je završio četvrti i postigao treće najbolje vrijeme u QP-u u subotu.

Jorge Lorenzo Motogp 2017 Austrija 4

I the moć koji je imao u kvalifikacionoj sesiji bio je onaj koji je Majorcanu danas nedostajao na njegovom Ducatiju, "ovaj put nam je nedostajalo snage jer sam od trećeg kruga morao da promenim mapu i stavim mapu niže snage da uštedim gorivo".

Konačno je stigao veoma pošten za benzin na kraju trke i to mu nije omogućilo da vozi najbrže što je mogao: "Veliki dio trke sam proveo bez snage vježbe i na ravnoj sam gubio mnogo u odnosu na svoje rivale." Osim toga, povrijedila ga je i zadnja guma, "istrošenost desne strane mi nije dozvolila da držim korak, a prednja grupa je pobjegla".

Jorge Lorenzo Motogp 2017 Austrija 2

Istok četvrto mjesto, dovodi Lorenza na sedmu poziciju na tabeli sa 79 bodova, a Majorkanac je uvjeren da će rezultati doći uskoro: Svaki put vozim konzistentnije i izvlačit ću sve više performansi iz motocikla. Imamo jako malo posla, par desetinki, da se borimo za pobede i moramo da budemo zadovoljni”.

The Next Opportunity Jorge će demonstrirati napredak sa svojim Ducatijem 27. avgusta, kada počinje VN Britanije u Silverstonu gdje je prošle godine Lorenzo završio osmi sa Yamahom.